Michałkowa 2017

Powoli ruszamy z naborem na wakacyjne warsztaty z dala od cywilizacji.

Odpoczynek, świetna atmosfera, twórcze zmagania

Terminy: 22.07-29.07.2017 | 26.08-02.09.2017

Na warsztatach ceramicznych poznamy podstawowe techniki kształtowania i zdobienia ceramiki. Nauczymy się toczyć na kole garncarskim, stworzymy gipsowe formy do kształtowania ceramiki, poszkliwimy swoje prace szkliwami ceramicznymi i wypalimy w piecu "Raku". Ta technika wypału wywodząca się z Japonii jest bardzo widowiskowa, ponieważ prace wyjmowane są szczypcami z rozgrzanego pieca i po chwili studzone. Efekty kolorystyczne są wyjątkowo malarskie i niepowtarzalne. Wiedza wyniesiona z warsztatów zaspokoi głód wiedzy zarówno osoby doświadczonej w ceramice, jak i nowicjusza.

Jeśli o głodzie mowa... Wyżywienie będzie dowożone przez Gosię i jak to zazwyczaj bywało - podane na stół przed domem. Potrawy wegetariańskie, które nasycą największych mięsożerców. Posiłki są dwa razy dziennie: śniadanie i obiadokolacja. Wieczorem możemy rozpalić ognisko, choć zazwyczaj każdy do późna jest "zatopiony" w glinie. Jeśli będzie trochę wolnego czasu, upieczemy własnoręcznie zrobiony chleb.

 

 

Przed śniadaniem możemy umówić się na seans jogi, który poprowadzi Kasia. Jest to wspaniałe rozpoczęcie dnia. Możemy wtedy wyciszyć się stojąc na łące i przywitać wschodzące zza góry słońce. Nie ma oczywiście presji i jeśli chcemy dłużej pospać, nikt nikogo z wyborów nie rozlicza :) Możemy przy tej okazji dowiedzieć się trochę więcej o filozofii jogi i o medytacji.

 

 

 

 

 

 

Zakwaterowanie zapewnia nam przestronny dom. Będzie to miejsce, gdzie będziemy najkrócej. Większość czasu spędzimy tworząc ceramikę, wspólnie przepędzając czas, odpoczywając od zgiełku cywilizacji.

 

 

 

 

Historia warsztatów jest bardzo bogata, ale i skomplikowana. Kolejny raz zdecydowaliśmy się zmienić nazwę. Wcześniejsze edycje warsztatów możecie Państwo obejrzeć na stronach facebooka Proroca i Morelove Klimaty. Aktualna strona to: facebook.com/swiatkreacji

koszt: 1100 zł

Osoby zainteresowane prosimy o wpłacenie zaliczki 200 zł na konto
ING Bank Śląski 72 1050 1575 1000 0090 7843 1179
Kacper Kuźnicki
 

W cenie jest zakwaterowanie, koszty materiałów i wyżywienie.
Zgłoszenie i pytania prosimy kierować pod adres email: kacper.kuznicki@swiatkreacji.pl i tel. 502 041 907

W razie gdyby zapisało się zbyt mało osób, zastrzegamy sobie prawo odwołania warsztatów - w tym przypadku postaramy się powiadomić Państwa jak najwcześniej. Zaliczkę oczywiście oddamy.

Plan zajęć

24.08 (poniedziałek) 10:00 - Rozpoczynamy! Tworzymy w glinie do środy wieczór. Obiadokolacja o 16:00 (godziny możemy dostosować).
25.08 (wtorek) 9:00 - Śniadanie. Przed śniadaniem możemy umówić się na powitanie słońca z jogą. Po śniadaniu kontynuujemy pracę w glinie.
26.08 (środa) - j.w. Dodatkowo: warsztat modelarski, czyli dowiemy się jak tworzyć proste formy gipsowe do pracy z gliną.
27.08 (czwartek) - Czas na poznanie okolicy, np. możemy wspiąć się na taras widokowy na Sokolikach lub odwiedzić zameczek w Karpnikach. Teraz nasze prace schną przed pójściem do pieca. Jeśli jest słonecznie, można jeszcze popracować w glinie.
28.08 (piątek) - Wkładamy prace do pieca na wypał biskwitowy.
29.08 (sobota) - Pokrywamy prace szkliwami i przystępujemy do wypału 'raku'. Podczas takiego wypału prace wyciągane są z pieca szczypcami w momencie osiągnięcia najwyższej temperatury (1050°C).
30.08 (niedziela) - Urządzamy wystawę powstałych prac i o 12:00 wyruszamy do domów.